W … dni dookoła świata. Traktorem :-)

http://traktoriada.org/

https://www.facebook.com/TraktoriadaTeam/?fref=nf

Rozpoczęta w 2002 roku ekspedycja traktorem przez świat doczekała się kolejnych 6 etapów podczas których  nasza maszyna pokonała blisko 20 000 km dróg, łąk, pól i nieużytków Urugwaju, Argentyny, Boliwii, Chile i Peru.

Celem wyprawy realizowanej tak niekonwencjonalnym środkiem transportu była promocja Polski, polskiej kultury oraz myśli technicznej a także produktów, przedsiębiorstw i instytucji.

Przed nami otwiera się kolejny etap – Afryka stoi otworem dla naszego ciągnika i polskich produktów. Jedziecie z nami? Ruszamy już w styczniu 2017 r.

 

http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/Uwazam-ZET/Polacy-traktorem-dookola-swiata-00017624

Pewni zapaleńcy z Poznania przejechali 20 tysięcy kilometrów w Ameryce Południowej. Ale nie byle jakim środkiem lokomocji.

Poznaniacy wybierają się w drogę 5-letnim traktorem Ursus C328. Trasa „Traktoriady” poprowadzi przez Turcję, Iran, Afrykę, Australię, obie Ameryki i Europę. Według podróżników pojazd ma na trudnym terenie dużą przewagę nad tradycyjnymi środkami lokomocji. Dociera w trudno dostępne miejsca, które są często niedostępne dla zwykłych turystów. Początek podróży zaplanowany jest na styczeń 2017 roku. Nie wiadomo jednak, ile potrwa, ponieważ traktor nie porusza się zbyt szybko – maksymalna prędkość to 29 kilometrów na godzinę. W tej chwili trwają przygotowania do wielkiej wyprawy.

Reklamy

1 komentarz

  1. 2016-01-27 @ 20:50

    […] P: “Rozpoczęta w 2002 roku ekspedycja traktorem przez świat doczekała się kolejnych 6 etapów podczas których  nasza maszyna pokonała blisko 20 000 km dróg, łąk, pól i nieużytków Urugwaju, Argentyny, Boliwii, Chile i Peru.” hobby, traktory https://bestiariusz.wordpress.com/2016/01/24/w-dni-dookola-swiata-traktorem/ […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: